Nakladatelství

Zrcadlo moře

autobiografické eseje

ISBN: 978-80-87377-86-4

Formát: 11,7X19cm, bro. v., 252 str.

Rok vydání: 2014, (1. vydání)

Cena: 289,- Kč

Edice: Oratio, sv. č. 2

EAN: 9788087377864

Zrcadlo moře patří k prvním knihám autobiografických vzpomínek, které sám Joseph Conrad nazýval „intimními zjeveními“. Vyznává se zde ze svého vztahu k mořím a oceánům a odkrývá svou velkou vášeň ke všemu, co s modrými hlubinami souvisí.

Jestliže se Conrad snaží ve svých knihách ukázat život člověka jako sled neustálých vnitřních bojů, v nichž jediná chvilka slabosti a zakolísání v odpovědnosti vůči druhým vede často k osudové pohromě, pro Zrcadlo moře tohle platí dvojnásob. Přináší postřehy, zážitky a zkušenosti z námořních plaveb, kdy je člověk vystaven extrémním podmínkám a každodenní námaze i nevyzpytatelnosti živlů a teprve v takových situacích se projevuje jeho pravý charakter.

I když Joseph Conrad napsal Zrcadlo moře před více než sty lety a mnohé reálie mohou působit až nepředstavitelně, každá kapitola knihy je protkána myšlenkami nadčasovými a z humanitního hlediska stále aktuálními a platnými. V českém jazyce navíc kniha vychází poprvé.

 

Joseph Conrad (1857 – 1924), anglický spisovatel polského původu, byl od svých sedmnácti let námořníkem na francouzských a posléze anglických lodích. Po téměř dvaceti letech strávených na moři, musel své povolání kvůli nemoci opustit a začal se naplno věnovat literatuře.

Zpět   |   Nahoru